Signal, Telegram ו- WhatsApp משתמשים בכל ההצפנה מקצה לקצה עבור חלק מהאפליקציות שלהם, כלומר כאשר צד חיצוני מיירט את הטקסט שלך הוא הופך להיות מוצפן ובלתי קריא. המשמעות היא שהצוות לא יכול לצפות בתוכן המדויק של ההודעות שלך, כך שתוכל לתקשר כמשתמש פרטי. הודעות קבוצתיות בטלגרם מוצפנות במכשיר שלך ושמורות בענן הטלגרם והיסטוריית ההודעות שלך מאוחסנת בענן הטלגרם, אך תוכל להעביר את היסטוריית הצ'אט של וואטסאפ לטלגרם וגם לאחסן אותה בענן.

מצד שני

קבוצות טלגרם היא אפליקציית העברת הודעות חוצה פלטפורמות המאפשרת למשתמשים לשלוח הודעות מוצפנות והרסניות, כלומר הודעות ותמונות נעלמות לאחר זמן מסוים. טלגרם מאפשרת למשתמשיה לשלוח הודעות בזמן אמת, ליצור צ'אטים קבוצתיים, להתקשר ולשלוח מדבקות וקבצים. טלגרם מציעה בדומה ל- WhatsApp הודעות טקסט וקולי חינם, שיחות קוליות ווידיאו, שיתוף מדיה והחלפת נתוני מיקום, קבצים ומסמכים.

טלגרם מאפשר תקשורת בצ'אטים סודיים מוצפנים אך אינה מציעה כברירת מחדל את אותה ההצפנה כמו WhatsApp או Signal

רוב המשתמשים בוחרים בטלגרם על פני WhatsApp בגלל תכונות האבטחה המשכנעות שלה. טלגרם לא אוספת נתונים כמו WhatsApp, בניגוד ל- MTProto, אך היא גם לא מציעה שיחות קבוצתיות מוצפנות כמו WhatsApp והפרטיות ושקיפות הארגונית כמו Signal.

ל- WhatsApp ולטלגרם יש הרבה תכונות דומות כמו צפייה בתמונה בתוך תמונה

תמיכה במדבקות והודעות בסיסיות, אך יש להן גם תכונות שונות בו זמנית. לדעתי, טלגרם וואטסאפ הן שתי אפליקציות פופולריות להעברת הודעות מיידיות המשמשות למטרות שונות. תכונות שיחות וידאו, עיצוב משופר, חווית משתמש ומבצעים קבועים הן חלק מהסיבות ש- WhatsApp פופולרי יותר מטלגרם.

טלגרם ואותות הם הטיפים הטובים ביותר אם אתה רוצה ממשק סופר נקי לאפליקציית העברת הודעות אבל לאנשים קצת יותר פונקציונליים

WhatsApp מתאימה יותר. אם תבחר באפליקציית העברת הודעות מוצפנת בין Signal, Telegram או WhatsApp, אל תבזבז את הזמן שלך עם Signal. בין אם אתה משתמש וואטסאפ קיים המחפש בית חדש או רק רוצה להיכנס לעולם שירותי ההודעות של צד שלישי, הנה כל מה שאתה צריך לדעת על טלגרם, איתות וואטסאפ.

אפליקציות ההודעות המיידיות של ווטסאפ וטלגרם הן יריבות ארכי והן פועלות כל הזמן לעדכן ולשפר את חווית המשתמש

וואטסאפ נותרה בלתי מנוצחת מבחינת מספר המשתמשים, אך לא נרתע מהפופולריות ההולכת וגוברת של טלגרם ומהסיגנל החדש המגובה על ידי האיש העשיר בעולם, אילון מאסק. משתמשים רבים דוחפים להתרחק מהמסנג'ר והוואטסאפ של פייסבוק עצמה לחלופה בטוחה יותר כגון Signal או Telegram.

היו מחלוקות רבות בנוגע למדיניות הפרטיות של וואטסאפ בהודו בעבר

ואנשים מתחילים לעבור לאפליקציות העברת הודעות מיידיות כמו טלגרם ואותות כדי להביע את מורת רוחן מוואטסאפ. כפי שאתם אולי יודעים, WhatsApp הכריזה לאחרונה על תנאי שימוש חדשים שהובילו אנשים שמחפשים אפליקציות העברת הודעות חלופיות להוריד את Signal ו- Telegram. הסיבה העיקרית שמשתמשים עוברים מ- WhatsApp לטלגרם היא מדיניות הפרטיות הלקויה של פלטפורמת WhatsApp.

אם אתה אחד מעשרות מיליוני משתמשים שעברו מוואטסאפ לטלגרם ושוקלים את המעבר

אנא דווח על בעיות אבטחה אשר מעוררות דאגה רצינית. טלגרם לא טיפלה בבעיות רציניות בארכיטקטורת האבטחה שלה עם Signal ו- WhatsApp בהשוואה, אך טענתה כי היא מאובטחת יותר מ- WhatsApp היא שקרית. באשר לווטסאפ, ההצפנה מסתיימת בנקודת האבטחה, אך הפיל בחדר הוא השינויים הצפויים במדיניות הפרטיות שיאלצו את משתמשי וואטסאפ לשתף נתונים עם פייסבוק בין אם הם אוהבים את זה ובין אם לאו.

Signal תומך בקבוצות של עד 1,000 משתמשים בו זמנית ב- WhatsApp ואינו מגיע עם טלגרם

ההבדל בין טלגרם לוואטסאפ הוא שמברק מוחק את חשבונך, כל ההודעות, התמונות, אנשי הקשר וכל הנתונים שלך אם אתה נרשם ל- WhatsApp באותו מכשיר, אך התוכן המאוחסן שלך יופיע שוב מאוחר יותר. שלא כמו WhatsApp, אפליקציות העברת הודעות אינן מוחקות חשבונות לא פעילים.

לטלגרם יש כמה תכונות מיוחדות המאפשרות למשתמשים לאחסן את הקבצים

התמונות, המסמכים וההודעות שלהם באחסון ענן. אחסון הענן של טלגרם מאפשר לאחסן תמונות, הודעות טקסט, קבצי מדיה ומסמכים בענן כאשר המשתמש מחובר או מתנתק, ומונע גיבויים ושחזורים עבור המשתמש. משתמשי טלגרם יכולים להיכנס למספר מכשירים בו זמנית ולקבל הודעות על פניהם.

איתותים בוואטסאפ ובטלגרם הם הודעות אחד על אחד ואינן מוצפנות כברירת מחדל

מותאם לטאבלטים, Telegram Messenger ו- WhatsApp מציעים חווית משתמש טובה יותר בעת שימוש באפליקציות שתוכננו במיוחד לטלפונים ניידים וטאבלטים. התכונות שסיגנל מציעה ב- WhatsApp לעומת טלגרם הן הודעות ותגובות.

אפשר להצטייד בטלגרם ובווטסאפ בוויכוח מי יותר טוב. הטלגרם, המסנג'ר והווטסאפ המותאמים לטאבלט מאפשרים לך להשתמש באפליקציה בכל שפה שתרצה, מה שהופך אותה למותאמת יותר ליותר משתמשים ברחבי העולם.